Klubovny

Klubovny byly pro naše středisko dlouho oříškem. Zpočátku jsme přebývali ve dvou místnostech u zadního vchodu dnešního Chateau Kotěra (dříve ZŠ Ratboř). Po zrušení druhého stupně základní školy jsme byli nuceni hledat jiné útočiště. V roce 1997 se nám od p. Mandelíka podařilo získat nedalekou budovu č.p. 82 s přilehlou rozvalenou garáží bývalého státního statku. Tehdy začala doba brigád. Velkých a nepravidelných pro všechny a malých, kterých se pravidelně každý víkend účastnili čtyři nejvytrvalejší. Asi po dvou letech jsme zprovoznili klubovny ve starší budově a uspořádali Den polootevřených dveří. Následovalo budování společenské místnosti, které jsme zakončili další akcí pro veřejnost. Na výstavbě a úpravě kluboven se časem různou měrou podílely desítky členů střediska a rodičů,  střechu na starší budově nám nechal položit OÚ Ratboř. K vybavení pak přispěli členové, rodiče i přátelé. A v „budování“ stále pokračujeme, jen už mnohem pomalejším tempem.