Pro nováčky

Registrace

Roční členský příspěvek činí v našem středisku 700Kč a platí se koncem kalendářního roku, vždy je na tuto skutečnost upozorněno s dostatečným předstihem. V případě více dětí z jedné rodiny, jsou poskytovány slevy ve výši 100 Kč (700 první, 600 druhé, 500 třetí dítě do 18 let). Více než polovina registračního příspěvku je odváděna vyšším organizačním strukturám Junáka, které ji částečně použijí na chod organizace jako celku a částečně rozdistribuují zpět mezi jednotlivé nižší jednotky, tedy hlavně střediska. Zbytek si ponechává středisko na financování nákladů spojených s provozem kluboven (hlavně energie), dále na nákup tábornických potřeb a jiných položek potřebných pro oddílovou a střediskovou činnost.

Vstup do oddílu

Do oddílu může nováček vstoupit kdykoliv, ale ideální nástup je se začátkem školního roku. Dítě by mělo navštěvovat alespoň 1. třídu ZŠ (záleží na požadavcích konkrétních oddílů, některé přijímají i předškoláky), horní věková hranice není omezena.

Požadavky na rodiče

Od rodičů očekáváme přístupnost ke komunikaci s vedením oddílu (poskytnutí mailu, telefonu) a sledování aktuálního dění (kdy dítě jede na akci a co na ní potřebuje) – o akcích informujeme předem, nejčastěji e-mailem. Dále prosíme o sdělení zdravotních a jiných omezení dítěte vedení oddílu. Uvítáme Vaši účast na střediskových akcích pro rodiče a pomoc na brigádách spojených například s opravami kluboven či stavbou tábořiště.