Tábor

Tábor je vyvrcholením celoroční práce střediska hlavně jednotlivých oddílů. Je to možná fráze, ale hlavně je to fakt. Jiné prostředí, nutnost ukázat samostatnost i spolupráci a kamarádství, odpočinek i fyzická práce, slunce i déšť, společné zážitky a legrace i pocity zodpovědnosti ve službách a na hlídkách, táborové ohně, skautský slib. Mnoho neopakovatelných zážitků v přirozeném prostředí – návrat ke kořenům. To vše a mnoho dalšího. Tyto zážitky a dojmy jsou nepřenositelné, některé z nich si pak účastníci nesou v sobě po celý život. Ne vždy se vše vydaří, i to je ale využitelná zkušenost – škola života. Proto vše je více než nutné udělat vše proto, aby se dítě mohlo tábora zúčastnit. Celého! Nenarušují se tím zaběhnuté vazby, nekomplikuje se celotáborová hra i samostatný program oddílů. I zde žádáme rodiče o spolupráci.

Místo – adresa
Skautský tábor Modrá želva Ratboř
Rataje nad Sázavou

první tři prázdninové týdny

Spaní
podsadové stany – lehátko/molitan, karimatka, spací pytel

Všechny informace, přihlášku, seznam věcí a potvrzení od lékaře dostávají děti během jara na schůzkách. Před táborem pak obdrží i potvrzení o bezinfekčnosti, které se spolu s případnými léky a kopií průkazky ZP odevzdává při příjezdu na tábor. Při stavění i bourání využíváme i starší skauty a skautky a o pomoc žádáme i rodiče, jelikož množství práce je veliké a čas krátký. A nakonec i lépe chutná.