Výpravy

Kromě tábora a schůzek se členové všech oddílů střediska účastní jednodenních i delších výprav. Bývají o víkendech, svátcích a podzimních, jarních a velikonočních prázdninách. Realizují se při nich aktivity, na které nezbývá čas o schůzkách, podnikají se cesty do zajímavých míst, utužují se vzájemné vztahy v oddíle i mezi oddíly atd. Účast na výpravách je zahrnována do celkového hodnocení, které může být určující i při rozhodování o účasti na táboře nebo výjezdech do Anglie.

Před výpravou obdrží všichni leták s informacemi o akci, seznamem věcí a přihláškou. Seznam věcí se liší podle délky pobytu, vybavení případného místa noclehu a naplánovaných aktivit. Při vícedenní akci nesmí chybět spací pytel (často s karimatkou) a hygienické potřeby. Většinou jsou třeba i věci na převlečení a přezutí, pláštěnka, ešus se lžící a přezůvky. Na jídlo, jízdné a vstupné je také vybírán přiměřený finanční obnos.

Společné prožitky ze schůzek a výprav přispívají k lepší atmosféře v oddílech během roku a u nováčků i k přípravě na odloučení od rodiny a k nácviku samostatnosti i jiných dovedností, které se jim budou hodit na táboře.