Stínadla 2014

Zápis od Burky

Po několikaleté přestávce jsme se odhodlali vrátit se zpět do Stínadel, připraveni je dobýt. Stínadla jsou městská hra na motivy Foglarovy trilogie o ježku v kleci. Už jako 24. ročník ji pořádá skautské středisko ze Dvora Králové. Samotná hra je už léty prověřená a propracovaná a tak nejde jen o bezduché trhání si životů, i když mnohačetné souboje v uličkách města a hlavně na náměstí byly důležitou součástí hry. Hráči, kterých bylo přes tři sta, byli rozděleni do dvou skupin.Každá skupina podporovala svého vůdce – Otakara Losnu a Štěpána Mažňáka, kteří mezi sebou bojovali o titul Velkého Vonta. Naše výprava (Burka, Džamí, Mini, Komár, Bíba,Kristus a Verča) patřila do týmu Mažňáka, jediný Adam bojoval za Losnu. Hra trvala několik hodin, takže ke konci jsme byli pěkně unavení. Na závěr se všichni hráči sešli se svíčkami v místním parku na konečné vyhlášení.Po šesti letech porazil Losna Mažňáka. A po pravdě Losnovci Mažňáky úplně rozdrtili. Porazili je v osobních soubojích, získali plán létajícího kola i Tleskačův deník. Jediná věc, která se nepodařila ani jedné skupině (av historii se to nepodařilo ještě nikomu) bylo polapení Širokka a sebrání mu ježka v kleci, což by týmu zajišťovalo jasné vítězství. Hra skončila, Velkým Vontem se stal Losna. Příjemně unaveni jsme se vrátili do tělocvičny spát. A druhý den zase zpátky domů. Hra se, myslím, velice vydařila i počasí nám jakž takž přálo, i když zima byla, zvláště v tom dobovém oblečení. Snad se nám ze Stínadel podaří vytvořit tradici, kam budeme s rovery, skauty a skautkami vyrážet pravidelně.